Pradinis >> Naujienos >> Išvažiuojamasis pasitarimas dėl potvynių rizikos valdymo Šilutės r. sav. Macikų k. ir sklypų paėmimo visuomenės poreikiams procedūrų organizavimo

Išvažiuojamasis pasitarimas dėl potvynių rizikos valdymo Šilutės r. sav. Macikų k. ir sklypų paėmimo visuomenės poreikiams procedūrų organizavimo

Pasitarimo išvados:

1. Įregistravus patikslintus Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos GULAG’o lagerio objektų komplekso apskaitos duomenis, Savivaldybė pateikia Aplinkos ministerijai raštą dėl Macikų lagerių teritorijos įtraukimo į Nacionalinį vandenų srities plėtros 2022–2027 metų planą.

2. Jei kiltų potvynis ir apsemtų kapavietes, Savivaldybė gali paskelbti ekstremalią situaciją (įvykis pagal faktą) dėl šio objekto ir kreiptis dėl lėšų skyrimo ekstremalių sąlygų prevencijai iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos.

3. Siūloma Savivaldybei pasirengti techninį paveldotvarkos / krantotvarkos / pylimų statinio projektą ir jį skaidyti etapais.

4. Atlikus papildomus archeologinius tyrimus ir įvertinus Klaipėdos universiteto istorinę pažymą dėl Macikų lagerių teritorijos bei teisinę bazę, Savivaldybei tikslinga dar kartą aptarti naujo kelio būtinybę ir visas su tuo susijusias procedūras, galimus sprendinius, jų vykdytojus.

Skip to content